Ogród nowoczesny w Dąbrowie

Prosta architektura budynku oraz otwarta powierzchnia trawnika z dojrzałymi sosnami zainspirowała do stworzenia nowoczesnej kompozycji ogrodu. Przestrzeń zaprojektowana jest w oparciu o  geometryczne kształty, a w wyborze roślin kierowano się ich formą, teksturą i kolorem.

Zgodnie z potrzebami właściciela pozostawiono dużą powierzchnię trawnika. Aby uatrakcyjnić zielony dywan, wprowadzono w nawierzchni linie z płyt betonowych, które wiążą budynek z ogrodem. Do ciemnozielonych sosen dodano barwne akcenty: czerwonolistne śliwy wiśniowe, miłorząb przebarwiający się jesienią na żółto, brzozy oobiałych pniach oraz kolumnowe wiśnie piłkowane ‘Amanogawa’. W tylnej części ogrodu, widocznej z okien salonu, wydzielono przestrzeń dla dzieci. Tam też znalazły miejsce krzewy owocowe. Dzieci będą mogły korzystać zodobrodziejstw natury w trakcie zabawy. W przeciwległym cienistym zakątku znalazło się miejsce do relaksu na hamaku wśród hortensji.

Teren przed wejściem do domu zdobią czerwonolistne klony palmowe otoczone miękkimi trawami, zestawione zeostrzyżoną formą berberysów oraz kul bukszpanowych.