Nowoczesny ogród w duchu Feng Shui
w Rokietnicy

Główną inspirację do stworzenia tego ogrodu stała się energia, jaka powstaje przy połączeniu komfortowej nowoczesności ze szlachetną tradycją odwiecznej sztuki Feng Shui. Cała przestrzeń opiera się na harmonijnej koncepcji yin i yang – połączenia cienia ze słońcem, siły z delikatnością, bierności z aktywnością. Koncepcja ogrodu została podporządkowana indywidualnym wymaganiom domowników z uwzględnieniem szkoły kompasu. Rozmieszczenie stref wypoczynku, aktywności oraz pracy zostało dodatkowo wzmocnione siłami pięciu żywiołów: wody, drzewa, ognia, ziemi i metalu.

Wejście do domu chroni ‘płynąca’ ścieżka obsadzona cieniolubnymi roślinami. Wśród zieleni zostały umiejscowione kamienne kule wzmacniające żywioł metalu.  Również przed domem mieści się taras wypoczynkowy. Na dekoracyjnym trawniku znalazła miejsce drzewiasta forma magnolii. Kierując się ścieżką na południową cześć ogrodu, przechodzimy koło finezyjnie formowanego drzewka bonsai. Południowy taras służy różnym formom wypoczynku. W dwóch symetrycznie rozmieszczonych donicach rosną, pięknie przebarwiające się jesienią, kaliny japońskie.  Dalej, kolejne wnętrze wydzielają dwa geometryczne klomby z aromatyczna lawendą, pachnącym lilakiem, żółtą hakonechloą i dereniem.

Po lewej stronie budynku, za cienistym sadem, mieści się wygodny warzywniak z podwyższonymi rabatami. Nieopodal znajduje się miejsce z paleniskiem i ławeczkami na letnie spotkania przy ognisku.

Po prawej stronie, widocznej z okien salonu, zaaranżowano plac zabaw dla dzieci wyposażony w trampolinę, huśtawkę typu ‘bocianie gniazdo’ oraz  domek.

Całość założenia uzupełnia klimatyczne podświetlenie.