Geometryczny ogród idealny do kawy na tarasie

Prostota, elegancja, ale co najważniejsze wygoda – są najważniejszymi cechami, które ukształtowały ten ogród.

Co zaskakujące, teren jest naprawdę duży. Zwarta bryła budynku, o proporcjach zbliżonych do działki, daje mylne wrażenie niewielkiej przestrzeni. Jednak w tym ogrodzie znalazły miejsce dwie wygodne strefy relaksu.

Jedna, to taras, pokryty praktyczną deską kompozytową. Można na nim popijać poranną kawę i „z góry” podziwiać otaczającą zieleń. Druga strefa, a właściwie cały kompleks, powstał w narożniku ogrodu. Tutaj zadbaliśmy o cień, tak ważny w upalne lato. Pod zadaszeniem stoi duży stół do spożywania posiłków na świeżym powietrzu, a wychylając się z krzesła można sięgnąć ręką do lawendowych liści , aby pobudzić wydzielanie olejków eterycznych. Obok, tuż za niewielkim cisowym żywopłotem, znajdują się ławy otaczające palenisko. Czy już czujesz zapach dymu w letnie, gwieździste noce?

Przechodząc na przód domu, wzrok przyciągają dwie duże donice, które jednocześnie spełniają aspekt estetyczny jak i praktyczny, gdyż tworzą naturalne barierki przy podeście. Po prawej stronie budynku powstała duża wiata na dwa samochody. Pełna tylna ściana konstrukcji stanowi też odgrodzenie wizualne ogrodu prywatnego od ulicy.

Ogrodzenie, które również było częścią projektu, podtrzymuje prostotę i minimalizm bryły budynku.