Leśny zakątek.
Projekt ogrodu przydomowego w Zielonejgórze.

Kompozycja ogrodu ma na celu oddzielenie części gospodarczej od wypoczynkowej. Projekt ogrodu uwzględnia słabe warunki glebowe panujące na terenie ogrodu oraz dobór roślinności nie wymagający dużo pracy przy pielęgnacji. Duża powierzchnia działki daje możliwość zastosowania ciekawych rozwiązań.

Od części parkingowej ogród został odgrodzony kompozycją składającą się z drzew iglastych oraz mało wymagających krzewów liściastych. Wprowadzono tutaj ciekawe egzemplarze roślin – cyprysika nutkajskiego o „płaczącym” pokroju oraz tawlinę jarząbolistną.

Wśród gęstej zieleni znajduje się altana. Jest to główny element w ogrodzie, wykorzystywany w czasie spotkań przy ognisku oraz codziennego wypoczynku. Poprzez „złamany” kształt tworzy ona przyjemne miejsce wokół ogniska.

Granica pomiędzy trawnikiem, a roślinnością wyższą poprowadzona jest swobodnie. Gdzieniegdzie została ona przełamana zygzakiem niskich ławek wykonanych zapodkładów kolejowych, na których można przysiąść iapodziwiać ogród z innej perspektywy. W tym samym stylu został wykonany ziołownik.

W południowo-wschodnim narożniku ogrodu znajduje się zaciszny zaułek. Prowadzi do niego ‘brama’ składająca się zatrzech ram drewnianych oplecionych pnączami milinu. Można tam posiedzieć na ławce-huśtawce i przyglądać się zmianom zachodzącym w wyglądzie roślin w ciągu roku.

W kompozycjach roślinnych ograniczono się do stonowanych kolorów z niewielkimi akcentami roślin oażółtym (trzmielina, tawuła, żywotniki) oraz czerwonym (berberys, klon) zabarwieniu liści. Zastosowanie w ogrodzie znalazła też wytrzymała na suszę, długo i obficie kwitnąca lawenda.