Zielony salon w Dąbrowie

Ten ogród z pewnością można potraktować jako dodatkowe, zielone pomieszczenie  – przedłużenie salonu. Niewielka, zaciszna przestrzeń w naturalny sposób łączy się z pokojem gościnnym poprzez wygodny, obszerny taras, który tylko czeka na letnie obiady na świeżym powietrzu.

Wysoką, w większości zimozieloną roślinność okala stosunkowo duży trawnik, który jest wykorzystywany nie tylko przez właścicieli, ale i również przez czworonożnego poszukiwacza przygód. Biorąc pod uwagę obecność psa i wygodę przy pielęgnacji, lista bylin została ograniczona, a ich miejsce zajęły kwitnące krzewy takie jak hortensje, derenie, bzy czy kaliny.

W oddalonym od tarasu miejscu można ustawić niewielkie, przenośne palenisko, które dodatkowo uatrakcyjni czas spędzany z rodziną lub znajomymi.

W nieużywanym miejscu, z boku garażu, została wyznaczona strefa warzywno-owocowa z krzewami malin i borówek. Kto tam zawędruje w sezonie letnim na pewno będzie miał czym uraczyć swoje podniebienie.

Przód domu został potraktowany minimalistycznie, z rzędami traw, hortensji oraz wyróżniającym się drzewkiem formowanym na bonsai.