Widok z okna. Projekt ogrodu na skarpie w Poznaniu.

Malownicze ukształtowanie działki, której teren delikatnie wznosi się w kierunku południa umożliwiło stworzenie ogrodu na kilku poziomach.
Teren przed domem utrzymany jest w prostym, eleganckim stylu. Znajdujące się tutaj rośliny wyróżniają się swoim nietypowym kolorem i fakturą. Przy furtce wejściowej zoformowanymi w stożki cisami zestawione zostały bukszpanowe oraz ozdobne betonowe kule. W najniższej partii roślin rosną grupy z konwalników w odmianie ‘Niger’ oraz jasnozielone żurawki. W kompozycji pod oknem kuchennym przepięknie prezentuje się magnolia ‘Yellow bird’ o kremowo – cytrynowych kwiatach. Na froncie domu znalazły miejsce trzy foremne jodły koreańskie, które wookresie zimowym ozdobione lampkami staną się świątecznym akcentem dekoracyjnym.
Wchodząc do ogrodu od prawej stromy mijamy drewutnię. Oprócz walorów praktycznych stanowi ona także ozdobną przysłonę w ogrodzie. Wzdłuż płotu rosną trzy strzeliste wiśnie piłkowane 'Amanogawa’, które wiosną zachwycają intensywnym kwitnieniem. Dalej, wąska ścieżka prowadzi nas na otwartą przestrzeń ogrodu, delikatnie wznoszącą się w południową stronę. Z prawej strony trawnik tworzy zaciszny kącik w cieniu klonu jesionolistnego ‘Flamingo’. Tuż pod nim znalazły się kwitnące na biało rododendrony zestawione zoróżowymi wrzosami. Idąc pod górę dochodzi się do miejsca na ognisko. Otacza je niewysoki murek oporowy wcinający się w skarpę, na którym można przysiąść w słoneczne dni. Tuż za nim rosną sosny, jodły, świerki. Na szczycie wzniesienia, pod brzozami stworzono miejsce na niewielką altanę grillową. Kompozycja na wzniesieniu została utrzymana w kolorystyce zielono-biało-fioletowej. W cieniu zwiewnych brzóz 'Doorenbos’ znalazły miejsce tawuła szara, lilak 'Palibin’, lawenda i perowskia oraz rogownica kutnerowatą.
Przechodząc na lewą stronę ogrodu mija się śliwę wiśniową w intensywnym purpurowym kolorze. Obok niej, tuż przed oknami salonu, roztacza się niezwykle ciekawy widok. Wysoka skarpa podzielona została na kilka pięter ograniczonych murkami oporowymi. Na najniższym poziomie, na wprost tarasu znajduje się niewielki zbiornik wodny z szemrzącym wodospadem utworzonym zonaturalnego kamienia. Poziom wyżej swoje gałązki przewiesza czerwonolistny klon palmowy. Przechodzenie pomiędzy poziomami zapewniają wyznaczone schody. Pozwalają one na oglądanie z bliska tej części ogrodu. prowadzące. Skarpę porastają między innymi: kosodrzewina, płożące jałowce oraz dla kolorystycznego akcentu iozaznaczenia zmienności pór roku barwne byliny takie jak irysy, szałwia, lawenda czy tymianek.
Wąski pas wzdłuż domu łączy swobodny ogród na skarpie zonowoczesnym i eleganckim przodem. Tu znajdują się zimozielone krzewy: cisy, rododendrony, laurowiśnie. Aocałość dopełniają pasy utworzone z trawek oraz kule betonowe.