Tajemniczy ogród

Ogród inspirowany jest kwitnącymi angielskimi parkami, które przelewają się barwą płatków, liści i pędów. Rabaty zostały skomponowane tak, aby przez cały sezon gościły na nich kwiaty. Można tu znaleźć bogatą gamę bylin, między innymi rudbekii, malw, astrów, nachyłków, przetaczników oraz szałwii. Szkielet ogrodu zbudowany jest z takich szlachetnych zimozielonych krzewów jak laurowiśnia, ostrokrzew czy kalina hordowina. W zagajniku z pięcioma białymi, strzelistymi brzozami ‘Doorenbos’ umiejscowiony jest placyk, który daje odpoczynek pośród szumu liści. Kamienna ścieżka, za łukiem pergoli, gęsto obsadzona jest kompozycją z różowych piwonii, brzoskwiniowych róż iokwitnących na różowo żurawek. Na końcu ścieżki, nad drewnianym półkolistym tarasem, znalazło się miejsce na hamak rozpostarty pomiędzy cienistymi sosnami. Zarys koła tarasu dopełnia powierzchnia żwirowa z rustykalnym zbiornikiem wodnym i zabytkową pompą.

W ogrodzie znalazły również swoje miejsce swobodnie rosnące trawy, które wprowadzają do kompozycji szczyptę nowoczesności. Posadzone na łuku rozplenice, łączą dywan trawnika z bujną plątaniną krzewów.

Drugą część ogrodu zajmuje przestrzeń do zabawy, złożona zodwóch okręgów trawnika. Nad nimi górują dwa okazałe drzewa:  buk pospolity 'Purpurea Tricolor’ oraz klon czerwony 'Red Sunset’ pięknie przebarwiający się jesienią.