Smaczek Toskanii.
Projekt ogrodu w Zielonejgórze.

Koncepcja utrzymana jest w stylu swobodnym z roślinnością użytkową oraz okrężnym podjazdem. Wprowadzone zostały elementy stylu nawiązującego do Toskanii – pól lawendy, nawierzchni z kostki brukowej w kolorze piaskowca, drobnych kamieni. Oprócz tego głównymi założeniami jest utworzenie ogrodu łatwego w utrzymaniu, z nawierzchnią trawiastą wokół domu i nieskomplikowaną w pielęgnacji roślinnością oraz bezpiecznego dla dzieci.

Część frontowa ogrodu jest najbardziej reprezentacyjna. Prowadzi do niej długa droga dojazdowa, po której obu stronach zostały posadzone trzmieliny. Znajduje się tutaj okrężny podjazd dla samochodów, mający na celu ułatwienie zawracania. W środku jest kompozycja z ciekawych odmian roślin: „płaczącej” odmiany cyprysika, żółtego jałowca i pięknie kwitnącej magnolii. Pod nimi rośnie płożący jałowiec. Obwódkę tworzą lawendy wapołączeniu z bukszpanem.
Przed domem na nawierzchni z kostki brukowej stoją dwie donice z ciętym bukszpanem oraz jednorocznymi roślinami.

Przy wjeździe znajduje się miejsce wyznaczone na śmietnik otoczone niskim płotem drewnianym porośniętym przez winobluszcz. Od strony drogi płot również jest porośnięty przez to pnącze. Na południowej ścianie zbudowana została wiata. Zimą służyć będzie jako ochrona przed czynnikami atmosferycznymi dla samochodu, a latem jako miejsce na spotkania rodzinne.

Przejście na tył działki, po południowej stronie, podkreślone zostało przez drzewa jabłoni i wiśni. Z obu stron przejścia rosą strzeliste jałowce w połączeniu z ozdobnymi trawami oraz fioletowo kwitnącymi krzewinkami. Z tyłu działki znajduje się niewielki grill otoczony przez krzewy iglaste oraz liściaste – pięknie kwitnące i z kolorowymi liśćmi. Przy tarasie utworzono drewniane donice z ziołami. W najwyższej donicy jest zbiornik z wodą przelewową. Żywopłot zażywotników tworzy zieloną, całoroczną ścianę pomiędzy tarasem, a domkiem gospodarczym (zasłonięcie domu przed widokiem z głównej drogi). Przed nim rośną kwitnące krzewy, takie jak bez, hortensje, migdałek. Pośród kory znajdującej się pod roślinnością zaproponowano przejście – utworzone z płyt kamiennych. Takie samo prowadzi do domku gospodarczego znajdującego się w zachodnim rogu działki. Wokół niego rosną zimozielone krzewy iglaste oraz byliny – kwitnące na fioletowo irysy oraz żółte liliowce. Na granicy z sąsiadami znajdują się maliny i jeżyny.