Ogród z czerwonym akcentem

Jak zakomponować ogród na wąskiej działce, gdzie budynek wraz z podjazdem rozdzielają front od części rekreacyjnej? Na te pytanie odpowiada projekt ogrodu z czerwonym akcentem, gdzie dom wraz z garażem został usytuowany prostopadle do ulicy.

Elewacja domu została wzbogacona o kaskadowy klomb złożony z czerwonej odmiany perukowca ‘Royal Purple’,  kulistych żywotników ‘Globosa’ oraz niewielkich berberysów ‘Admiration’. Ażurowa ściana, wzdłuż ogrodzenia zozimozielonych drzew i kilku barwnych krzewów, odgradza bok terenu od spojrzeń przechodniów i hałasu ulicy. W tej części ogrodu pojawiają się kwitnące latem na żółto liliowce oraz jesienne rudbekie.

Teren wokół tarasu został wpisany w żwirowy okrąg obsadzony iglastymi odmianami drzewek. Dzięki takiej kompozycji taras już za kilka lat utonie w zieleni i będzie mógł służyć do popołudniowego odpoczynku oraz porannych śniadań na świeżym powietrzu. Tuż obok niego postawiono zarówno ze względów praktycznych jak ioozdobnych trzy pergole obsadzone czerwonymi, pachnącymi różami.

Z terenu frontowego, do przejścia wzdłuż budynku, prowadzą po okręgu kamienne płyty. Dalej, na wąskim terenie łączącym taras z ogrodem rekreacyjnym, delikatnie meandruje trawnik obsadzony kwitnącymi o różnych porach roślinami. W tej części panują róż i fiolet pod postacią lawend, lilaków, hortensji czy wiśni piłkowanych.