Ogród w filiżance – warsztaty dla dzieci

Mikroogród w filiżance! Świetny pomysł na szare, zimowe dni, pomyśleli uczestnicy programu Starszy Brat Starsza Siostra w Szamotułach i zaprosili naszą pracownię do przeprowadzenia warsztatów.

Na początku uczestnicy dowiedzieli się kilku informacji oapielęgnacji mikroogrodu. Czego do życia potrzebują rośliny: światła, wody, a może czegoś jeszcze? Co łączy sukulenty i wielbłądy? Co może zostać zminiaturyzowane? Na koniec pojawiła się masa inspiracji do stworzenia swojego wymarzonego zielonego zakątka.

Chwila zastanowienia i pojawiają się pytania: czy wolimy wypoczywać w cieniu rozłożystego drzewa, preferujemy dużą połać zielonego trawnika, a może chcielibyśmy wejść w posiadanie skrawka plaży? Dzisiaj wszystko jest możliwe, nawet plaża zaróżowym piaskiem.

Potem w ruch poszły przeróżne materiały: patyki, druty, różnokolorowe tkaniny. Wśród dziewczynek prym wiodły biedronki i perełki. Niektórzy panowie postanowili zrobić samochód z jeansu. Dla chcącego, nic trudnego. Trochę kreatywności, papieru, zapałek i już mamy wyczarowany komplet mebli ogrodowych. Kawałek drutu i w ogrodzie pojawia się rower.

Czas na sadzenie! Z zapałem przerzucano ziemię do filiżanek, kubków i słoików. Ale pamiętajcie – zielonym do góry! Po kilku minutach mali ogrodnicy posadzili swoje pierwsze mikrodrzewa i zaczęli wstawianie pierwszych mebelków do ogrodu.

Na zakończenie, obowiązkowo odbyła się sesja zdjęciowa. Wakilkadziesiąt minut powstały zaczarowane ogrody, każdy oaindywidualnym charakterze. Teraz, postawione na biurkach, parapetach i szafkach będą zdobiły, inspirowały iarosły.

Serdecznie dziękujemy za przesympatyczną atmosferę iaducha kreatywności.

Pracownia Projektowa KOS