Nowoczesny ogród z miejscem na ognisko w Szamotułach

Ten ogród to pomniejszona wersja raju, gdzie w każdym zakątku można znaleźć wymarzone miejsce do wypoczynku i spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Przy obszernym, cienistym tarasie znalazły miejsce granitowe fontanny z szemrzącą wodą, u których stóp porastają futrzane kulki kostrzewy. Idąc dalej ścieżką za zapachem grillowanych kiełbasek trafia się do zagłębionego miejsca na ognisko. Tutaj do odpoczynki zapraszają szerokie ławy wokół murku wokół wgłębnika. Nieopodal, intymną atmosferę, z dala od oczu sąsiadów stwarza rząd brzóz z podsadzonymi lawendą i margaretką.

Duży trawnik pośrodku ogrodu jest wykorzystywany na gry i szalone zabawy dzieci. Również swój zakątek znajda one na drewnianej pergoli. Został tu urządzony kącik do rysowania na tablicy. Po drugiej stronie pergoli znalazło się marzenie nie jednego posiadacza ogródka warzywnego – kuchnia zewnętrzna. Można na niej oczyścić warzywa zerwane świeżo z grządek, przygotować posiłek na ogrodzie czy po prostu umyć ręce.

W narożniku została umieszczona duża, nowoczesna altanka ogrodowa, z przeszklona całą ścianą. Taki zewnętrzny budynek może być wykorzystywany na tysiące sposobów, nawet jako domek gościnny, bo kto by nie chciał budzić się z widokiem na taki ogród!