Harmonijny ogród rodzinny w Szamotułach

Jedną z największych zalet posiadania własnego domu jest możliwość stworzenia idealnego skrawka własnego świata – wymarzonego ogrodu. W ten właśnie sposób powstał harmonijny ogród rodzinny w Szamotułach, który łączy wszystkie potrzeby jego użytkowników. Sercem tej przestrzeni jest duży taras. W ciepłe dni miejsce to staje się przedłużeniem salonu, w którym można zjeść posiłek na świeżym powietrzu oraz odpocząć. W jego narożniku powstała zielona wyspa z pachnącą lawendą oraz niskimi krzewami osłaniającymi taras przed promieniami słonecznymi. Z patio rozpościera się widok na cały ogród. W cieniu okazałej śliwy wiśniowej chowa się okrągły podest. Spełnia on podwójne zadanie: wyznacza miejsce pod trampolinę, które nie wymaga koszenia, a w czasie, gdy urządzenie nie jest potrzebne, służy jako zaciszny kącik do wypoczynku w cieniu.

W ogrodzie znajduje się też niewielki warzywniak do aktywnego spędzania czasu. Schowany za zimozielonymi krzewami jest niewidoczny z tarasu zarówno latem jak i zimą. Dzięki zastosowaniu niskich gatunków roślin warzywa mają zapewnioną odpowiednią ilość światła. Wzdłuż bocznej granicy działki zostały umieszczone szopka ogrodowa oraz drewutnia, do których prowadzi ścieżka z tarasu.

Teren przed domem zdobią zimozielone krzewy, mające tę zaletę, że będą witały mieszkańców i gości przez cały sezon. W kompozycji znalazło się również kilka roślin kwitnących, z których najpiękniej prezentuje się pokrywający się kwitami w czerwcu dereń kousa 'Satomi’.