Filiżanka ogrodu, czyli dzieci budują mikroogrody!
Kreatywne warsztaty w przedszkolu.

W Przedszkolu nr 129 w Poznaniu odbył się program kwiat, w ramach którego nasza pracownia została zaproszona do przeprowadzenia warsztatów „Filiżanka ogrodu”.

Kreatywne warsztaty tworzenia mikroogrodów zawierały treści edukacyjne. Dzieci podczas gier dowiedziały się czego do życia potrzebują rośliny, jak się nimi opiekować oraz przede wszystkim poznały ich budowę. Zabawa z origami kwiatowymi zakończyła się sklejeniem przez każdego przedszkolaka własnego papierowego kwiatka.

Potem przystąpiliśmy do tworzenia miniaturowych ogrodów. W ruch poszły papierowe ozdoby, nalepki, malutkie biedroneczki, żabki i serduszka, a przy pomocy nożyczek powstały trawniki. Z tak przepięknie ozdobionymi filiżankami przystąpiliśmy do kluczowego zadania – wsypywania ziemi i sadzenia roślinek. Pamiętając główną zasadę – zielonym do góry! umieściliśmy mikrodrzewka iasukulenty w filiżankach. Następnie dodaliśmy ozdoby. Kamienie, mikroławeczki, parasole, muchomorki czy niewielkie oczka wodne zagościły w filiżankach, a pod drzewami znalazły się trawniki z mchu.

Przez kilkadziesiąt minut powstawały niesamowite ogrody, które postawione na parapetach i stolikach będą zdobić domy. Teraz dzieci przez cały rok będą obserwować własne ogrody i powoli uczyć się je pielęgnować.

Zapraszamy do podziwiania efektów pracy na warsztatach.

Serdecznie dziękujemy za niesamowitą atmosferę oraz kreatywność i chęć do pracy przedszkolaków.

Pracownia Projektowa KOS