Salonik ogrodowy.
Projekt ogrodu w Poznaniu.

Koncepcja utrzymana jest w stylu nowoczesnym z wprowadzoną roślinnością użytkową. Kompozycja opiera się na płynnych liniach, wyznaczonych przez okręgi, z kostki betonowej oraz murków oporowych. Głównymi założeniami jest utworzenie ogrodu:

– łatwego w utrzymaniu z dużą ilością nawierzchni (zamiast trawnika) i niewymagającą skomplikowanej pielęgnacji roślinnością,
– bezpiecznego dla dzieci,
– utrzymanego w kolorystyce biało-różowo-fioletowej (roślinność), szarej (nawierzchnie).

Ogród dzieli się na trzy wyraźne części różniące się przeznaczeniem oraz nasłonecznieniem w ciągu dnia.

CZĘŚĆ I – front ogrodu.

Część przednia ogrodu, najbardziej reprezentacyjna, przy ulicy od której odgrodzona jest przez płot murowany zaprzęsłami metalowymi oraz bramą przesuwaną. Jest to najbardziej nasłoneczniona część ogrodu. Kształt wyznaczają płynne linie utworzone z kostki betonowej. Pomiędzy nimi znajdują się trzy sektory z roślinnością. Przy płocie jest półkole z dominującą, kwitnącą na różowo magnolią, otoczoną przez kwitnące krzewy podsypane korą. Tutaj oprócz bujnej, kolorowej roślinności, znajduje się również karmnik dla ptaków. Następnie ukazuje nam się żwirowy pas z wyłożonymi płytami betonowymi. Pomiędzy nimi rosną bukszpanowe kule, klon palmowy, liatra kłosowa oraz oświetlenie w formie kulistej lampy. W trzecim sektorze znajdującym się pod oknem kuchennym, znajduje się zagajnik ziołowy, cieszący bujną zielenią i aromatycznymi zapachami.

CZĘŚĆ II – podjazd do garażu.

Podjazd prowadzący od bramy wjazdowej do bramy garażowej jest zrobiony z kostki betonowej w kolorze szarym. Wzdłuż płotu znajdują się rozplenica japońska i cis pośredni 'Hillii’ (nie zawiązuje trujących dla dzieci owoców). Po prawej stronie, pod ścianą rosną: cyprysik japoński 'Nana Gracilis’ wraz z pięciornikiem krzewiastym.

CZĘŚĆ III – tył działki.

Układ tej części opiera się na półkolistych liniach zaznaczonych przy pomocy murków oporowych oraz opasek z kostki betonowej. Zastosowane tu płynne linie powiększają optycznie powierzchnię ogrodu. Znajdują się tutaj urządzenia zabawowe dla dzieci, takie jak huśtawka, piaskownica i niewielki domek do zabawy. Pod nimi oraz na ścieżki zaproponowano bezpieczną nawierzchnię z kory sosnowej. W donicach na środku utworzonych przez murki oporowe przeważają rośliny iglaste oraz trawy. Pod płotem, z lewej strony została wydzielona część użytkowa zakrzewami owocowymi. W przeciwległym narożniku znajduje się podświetlony, kwitnący na różowo tamaryszek. Na ogrodzenie zostały wykorzystane panele drewniane oaukładzie żaluzjowym. Po nich pnie się winorośl. Na ścianie garażu poprowadzony został bluszcz pospolity.